Szanowni Państwo

Początek roku kalendarzowego to czas rozliczania podatku. Zwracamy się po rak kolejny z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz naszego syna Antosia. Człowiek nie chce i nie lubi mówić o trudnych dla niego sprawach a niepełnosprawność własnego dziecka taką jest. Poczucie bycia niezależnym, w tym finansowo, jest wpisane w naturę ludzką i taki apel powoduje zawsze zgrzyt gdzieś w głębi serca.  Czujemy się w obowiązku moralnym poinformować Państwa na co przeznaczyliśmy fundusze uzyskane z 1% oraz darowizn.


Jesteśmy świadomi, że bez wsparcia przyjaznych nam osób nie zapewnilibyśmy Antosiowi tylu godzin terapii pedagogicznych, logopedycznych i rehabilitacyjnych. Nie usłyszelibyśmy tylu porad lekarskich, nie moglibyśmy pozwolić sobie na zakup tylu profesjonalnych pomocy edukacyjnych do pracy w domu. To wszystko wpływa fantastycznie na jego ogólny rozwój, a nam rodzicom daje nadzieję i siły do pracy z Antosiem.


Rok 2019 to rok pełen małych sukcesów. To fantastyczny rozwój mowy, budowania składni i struktur gramatycznych. Antoś potrafi czytać ze zrozumieniem proste teksty i odpowiadać na pytania ich dotyczące. Poczynił znaczne postępy w motoryce dużej i w końcu rozpoczął przygodę z matematyką w oparciu o Numicon - brytyjski system budowania umiejętności matematycznych. Systematyczna praca przerwana była długim pobytem w szpitalu (operacja serca, o kótrej piszemy na stronie głównej) oraz czasem rekonwealescencji. Spotkania ze specjalistami musieliśmy przerwać na 5 miesięcy.


Dzięki Państwa pomocy finansowej w roku 2019 mogliśmy częściowo pokryć koszty:


  • uczestnictwa Antosia w 2-tygodniowym specjalistycznym turnusie rehabilitacyjnym,
  • udziału w tygodniowym turnusie Metody Krakowskiej,
  • spotkań z logopedą, rehabilitantem, pedagogiem, specjalistą terapii ustno-twarzowej,
  • wizyt lekarskich,
  • specjalistycznych badan laboratoryjnych,
  • zakupu niezbędnych leków przyjmowanych na stałe i doraźnie,
  • zakupu profesjonalnych pomocy terapeutyczno-edukacyjnych do pracy w domu.

Rok 2020 to kolejne 365 dni na nowe wyzwania i kontynuację tego, czego jeszcze nie udało się osiągnąć. Jeden z priorytetów to praca nad artykulacją. Antoś mówi dużo, buduje zdania zlożone, ale jego mowa jest nie zawsze wyraźna i zrozumiała. Stawiamy również na samodzielność Antosia w czynnościach samoobsługowych: ubieranie się, jedzenie itp...


Czy uda nam się ten czas wykorzystać efektywnie? Mamy nadzieję,
że przy Państwa wsparciu Antoś znowu zrobi kolejny krok ku samodzielności.